دوره ی افزایش امنیت سایت در کنترل پنل سی پنل

در این دوره ی افزایش امنیت سایت در کنترل پنل سی پنل میخواهیم با چندین بخش مهم و کاربردی اشنا بشیم. بخش امنیتی در سی‌پنل شامل ابزارهای زیر می باشد : دایرکتوری‌های محافظت شده با رمز عبور (Password Protect Directories)، آی‌پی دِنی منیجر (IP Deny Manager)، حفاظتِ هات لینک‌ها یا HotLink Protection (لینک‌های مستقیم به یک فایل را هات لینک میگویند)، حفاظتِ لیچ (Leech Protect)، چک کردن سایت به لحاظ امنیتی(Site Security Check).

ابزارهای امنیتی سی‌پنل به مشتریان اجازه می‌دهد تا بخش‌های مختلف وبسایت خود را از دسترسی افراد غیرمجاز محفوظ نگه دارند.

 

محافظت دایرکتوری‌های  با رمز عبور / Password Protect Directories : شما می‌توانید با گذاشتن رمزهای عبور در دایرکتوریها  دسترسی به برخی منابع وبسایت خود را محدود کنید.

 آی‌پی دنی منیجر / IP Deny Manager : به شما اجازه می‌دهد تا مانع از دسترسی یک آی‌پی، دامنه یا گستره‌ای از آی‌پی آدرس‌ها به وبسایت خود شوید

 

حفاظت هات لینک /HotLink Protection : مانع از این می‌شود که وبسایت‌های دیگر به فایل‌های موجود در وبسایت شما لینک مستقیم بدهند.

حفاظت لیچ : به شما اجازه می‌دهد تا مانع از این شوید که کاربران شما رمزهای عبورشان را به منطقه‌ی محدودی از سایت ارسال کنند یا در دسترس عموم قرار دهند. این ویژگی مجددا هدایت خواهد کرد (یا در صورت انتخاب به حال تعلیق درخواهد آورد) حساب‌هایی را که با یکی از url های انتخابی شما سازگار شده است.

چک کردن سایت از لحاظ امنیتی : تامین امنیت یک وبسایت شاید مهم‌ترین جنبه‌ از مدیریت یک وبسایت باشد. این مساله برای اعتبار عمومی، رشد کسب‌وکار و حتی درآمد شما ضروری است. چک کردنِ خودکار سایت به لحاظ امنیتی تایید می‌کند که نام‌های دامنه‌ی شما توسط مرورگر امن گوگل و سایر ابزارهای مشابه به عنوان تهدیدات احتمالی شناخته نمی‌شوند.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 14 =