مخفی کردن صفحه ورود وردپرس با استفاده از پلاگین WPS Hide Login

مخفی کردن صفحه ورود وردپرس با استفاده از پلاگین WPS Hide Login

در این مطلب قصد داریم افزونه ی رو معرفی کنیم که می تونیم با استفاده از این افزونه صفحه ورود به وردپرس (wp-admin – wp-login) رو از دسترس هکرها مخفی کنیم، حال می خواهیم یکی از افزونه های امنیتی بسیار عالی رو بهتون معرفی کنیم یکی از افزونه هایی که اینجا به شما معرفی میکنم افزونه WPS Hide Login است.برای آموزش کار با افزونه به ادامه مطلب مراجعه کنید…

مخفی کردن صفحه ورود وردپرس با استفاده از پلاگین WPS Hide Login

مخفی کردن صفحه ورود وردپرس با استفاده از پلاگین WPS Hide Login

 یک هکر معمولا نیاز دارد که صفحه ورود به شما را پیدا کند و از آن برای حملات Brute force استفاده کند. بنابراین یکی از اقدامات امنیتی مهم برای شما در هر سیستم مدیریت محتوایی این است که صفحه لوگین سایت خود را مخفی کنیم.

در وردپرس صفحه لاگیم همان فایل wp-login.php می باشد و هکر به راحتی با اضافه کردن نام این فایل در انتهای آدرس وب سایت شما به این صفحه دسترسی پیدا می کند. اما اگر آدرس https://www.asiohost.com/wp-login.php را امتحان کنید با پیغام خطایی مواجه می شوید و دسترسی به صفحه ورود به مدیریت وردپرس سایت ما پیدا نمی کنید.

حتی اگر شما بر روی پوشه wp-admin رمز گذاشته باشید باز هم هکر به صفحه لوگین از طریق wp-login.php دسترسی دارد. بنابراین شما نیز اگر وب سایت بر پایه وردپرس دارید مثل ما آدرس صفحه لوگین را تغییر دهید تا یک لایه به امنیت سایت خود اضافه کرده باشید.

برای انجام اینکار ابتدا افزونه WPS Hide Login را نصب و فعال کنید.

در مرحله بعد به قسمت تنظیمات همگانی یا همان General Settings در پنل وردپرس بروید، در انتهای صفحه یک گزینه بنام Login url برای شما اضافه شده است که می توانید کلمه دلخواه خود را داخل آن بنویسید. مثلا اگر کلمه modiriyat بنویسید صفحه ورود شما https://www.asiohost.com/modiriyat تبدیل می شود و دیگر آدرس فایل wp-login.php از دسترس خارج می شود.

آدرس جدید ورود به مدیریت سایت خود را فراموش نکنید، البته بعدا می توانید از داخل دیتابیس آن را پیدا کنید البته اگر کمی حرفه ای باشید. توجه داشته باشید که همچنین با غیرفعال کردن این پلاگین سایت وردپرسی شما به حالت عادی باز می گردد که ریسک حملات را در پی خواهد داشت.اطلاعات تکمیلی را در صفحه اصلی پلاگین در سایت وردپرس مطالعه نمایید که بتوانید آن را با پلاگین های cache که ممکن است استفاده کنید هماهنگ نمایید.

نظرات کاربران

یک دیدگاه ارسال شده است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =

  1. مرسی از آسیو هاست خیلی کاربردی بود.