نحوه متصل شدن به Wi-Fi در ترمینال لینوکس با دستور Nmcli

نحوه کانکت شدن به Wi-Fi در ترمینال لینوکس با دستور Nmcli

امروز قصد داریم در این مقاله متصل کانکت شدن به وای فای در ترمینال لینوکس با دستور nmcli رو آموزش بدیم ، تعداد زیادی ابزارهای command line برای مدیریت اینترفیس شبکه وایرلس در سیستم های لینوکس وجود دارد. با استفاده از تعدادی از این ابزارها میتوانید وضعیت اینترفیس شبکه وایرلس را (که up باشد یا down یا اینکه به شبکه دیگری متصل است)‌ مشاهده کنید، همانند iw, iwlist, ip, ifconfig و دیگر ابزارها.برخی از آنها برای اتصال به یک شبکه wireless استفاده میشوند، که شامل موارد زیر میشوند : nmcli یک ابزار کامند لاین میباشد که برای ساخت، نمایش، ویرایش، حذف، فعال و غیر فعال کردن ارتباطات شبکه، همچنین کنترل و نمایش وضعیت تجهیزات شبکه مورد استفاده قرار میگیرد.

مرحله ۱ :  نام دستگاه شبکه شما را با استفاده از دستور زیر چک میکنیم. در خروجی این دستور، نام/اینترفیس دستگاه wlp1s0 میباشد.

مرحله ۲ : سپس وضعیت ارتباط Wi-Fi خودتان را با استفاده از دستور زیر بررسی کنید.

 

مرحله ۳ : در خروجی دستور بالا دستگاه وایرلس ما به هیچ شبکه ای وصل نیست، دستور زیر را برای اسکن کردن شبکه Wi-Fi فعال اجرا کنید.

مرحله ۴ : با توجه به خروجی دستور بالا، شبکه دستگاه/اینترفیس ما DOWN میباشد، شما میتوانید همانند زیر آنرا با استفاده از دستور ip آنرا UP کنید.

مرحله ۵ : اگر شما خطایی شبیه به زیر دریافت کردید، به معنی این میباشد که wifi شما در کامپیوتر یا لپ تاپ شما مسدود شده است.

مرحله ۶ : برای برطرف کردن مشکل block بود wifi دستور زیر را اجرا کنید.

مرحله ۷ : سپس یکبار دیگر سعی کنید کارت wifi خود را ON کنید و مجدد تست کنید که باید کار کند.

مرحله ۸ : اگر شما نام ESSIS شبکه Wi-Fi تان را که شما میخواهید به آن وصل شوید را میدانید، به مرحله بعدی بروید، در غیر اینصورت دستور زیر را برای اسکن یا پیدا کردن شبکه های فعال Wi-Fi اجرا کنید.

و در آخر، به شبکه Wi-Fi تان با استفاده از دستور زیر وصل شوید، در اینجا Hackernet (SSID (نام) شبکه Wi-Fi میباشد) و localhost22 (پسورد شبکه Wi-Fi) میباشد.

پس از اتصال، برای اینکه مطمئن شوید وصل شدید یک ip خارجی را همانند زیر پینگ بگیرید.

نظرات کاربران

یک دیدگاه ارسال شده است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − دو =

 1. امیر گفت:

  ببخشید وقتی من دستور
  sudo iw waln1 scan
  رو میزنم (در اینجا wlan1 اسم انینترفیس من بود )
  این ارور رو بهم میده
  command failed: Operation not
  ( supported (-95
  رو مینویسه.
  لطفا سریع راهنماییم کنید.