مجموعه قوانین

قوانين و ضوابط استفاده از خدمات آسیو هاست

» توافقنامه استفاده از خدمات هاستینگ  ، سرور مجازی و اختصاصی

1- مشتری موظف به حفظ و نگهداری از نام کاربری و رمز عبور سایت خود می باشد. همچنین مشتری متعهد میگردد که حق استفاده از سرویس های ارائه شده را به غیر واگذار ننماید.

2- عودت مبلغ پرداختی برای سرویس هاستینگ  (به غیر از سرور مجازی و سرور اختصاصی)  در صورت نارضايتي مشتري از کیفیت سرویس تا 7 روز بعد از سفارش امکان پذیر می باشد و پس از آن استرداد مبالغ پرداختي به هيچ وجه امكان پذير نميباشد.

3- مشتری متعهد میگردد از قرار دادن هرگونه مطلب و یا فایلی مغایر با قوانین بین المللی کپی رایت خودداری نماید. در غیر اینصورت اکانت وی مسدود شده و مبالغ پرداختی غیر قابل عودت خواهد بود.

4- استفاده بیش از حد از منابع مجاز تخصیص داده شده به هاست شما منجر به قطع اکانت هاستینگ شما خواهد شد. در این موارد مشتری موظف است نسبت به ارتقای پلن هاست خود اقدام نماید و یا در صورت نیاز در خواست سرور مجازی اختصاصی نماید.

5- مشتری متعهد میگردد از قرار دادن مطالب و فایل های با مضامین غیر اخلاقی و یا مواردی نظیر crack و warez و نیز مواردی نظیر آموزش ساخت بمب و یا سوء استفاده از سرویس های ارائه شده در جهت اهداف خرابکارانه و یا ایجاد مزاحمت برای سایر کاربران اینترنتی خودداری نماید. در صورت مشاهده چنین مواردی اکانت مشتری قطع گردیده و مبلغ پرداختی غیر قابل استرداد خواهد بود.

6- مشتری متعهد می گردد از سرویس های ارائه شده در جهت ارسال هرزنامه(SPAM) استفاده ننماید ، ضمنا استفاده از ابزار net send جهت ارسال نامه به صورت bulk غیر مجاز می باشد در صورت مشاهده چنین مواردی اکانت مشتری قطع گردیده و مبلغ پرداختی غیر قابل استرداد خواهد بود.

7- چنانچه به هر علتی که خارج از اراده آسیو هاست باشد در تداوم خدمات ارائه شده خللی وارد شود و يا خدمات مذکور موقتا و يا دائما قطع گردد، هيچگونه مسئوليتي متوجه آسیو هاست نخواهد بود. از جمله این علل میتوان به مواردی نظیر تحریم های سیاسی و اقتصادی، جنگ، اختلال در شبکه های مخابراتی، تغییر قوانین داخلی و یا خارجی و حوادث طبیعی نظیر طوفانهای خورشیدی، سیل، زلزله و … اشاره نمود.

8- قراردادن هرگونه اسکریپت که موجب خطر امنیتی بالقوه برای سرورها شود و یا موجب اختلال در عملکرد شبکه یا سرورها گردد بدون اخطار قبلی حذف و ممکن است وب سایت متخلف برای همیشه قطع گردد.

9- آسیو هاست از کلیه داده های روی سرورها شامل فایلها، ایمیلها و پایگاه های داده به صورت هفتگی بکاپ می گیرد. ولی هیچگونه مسئولیتی در مورد صحت و بروز بودن آنها ندارد. به طور کلی مسئولیت بکاپ اطلاعات با خود کاربران بوده و همه کاربران می بایست پشتیبان کلیه اطلاعات مورد نیاز خود را در جایی غیر از تجهیزات و سرورهای آسیو هاست نگهداری نمایند. در صورت بروز هر مشکل و عدم توانایی بازگرداندن اطلاعات از آرشیو بکاپ هیچگونه اعتراضی مسموع نخواهد بود. همچنین در صورت نیاز کاربر برای بازگرداندن اطلاعات هزینه جداگانه دریافت می شود.

10- انجام IRC بر روی کلیه سرویسهای آسیو هاست اکیدا ممنوع بوده و آسیو هاست ضمن قطع سرویس متخلف، حق پیگرد قانونی را برای خود محفوظ می دارد.

11- بکاپ اطلاعات موجود بر روی سرورهای مجازی و اختصاصی منحصرا به عهده کاربر بوده و در صورت بروز هر اتفاقی که منجر به از بین رفتن اطلاعات گردد آسیو هاست هیچ مسئولیتی ندارد.

12- کلیه کاربران می بایست قبل از پایان دوره سرویس نسبت به تمدید سرویس خود اقدام نمایند. در غیر اینصورت پس از پایان دوره هیچ گونه اعتراضی مبنی بر قطع سرویس و یا حذف آن پذیرفته نمی باشد ،آسیو هاست قبل از پایان مدت قرارداد سعی خواهد نمود تا از طریق ایمیل و پیامک یا تلفن به مالک سرویس اطلاع دهد ولی عدم انجام این اطلاع رسانی به هر دلیل موجب ایجاد هیچگونه حقی برای کاربر نخواهد شد.

13- استفاده از سرور های مجازی و اختصاصی برای اسکن سایت ها ، حمله DOS ممنوع است و در صورت مشاهده و یا شکایت سرویس بدون اطلاع رسانی قبلی به کاربر حذف خواهد شد. و نیز سایت آسیو هاست حق شکایت از کاربر متخلف از طریق مراجع قانونی را به منظور رفع خسارت از خود را محفوظ خواهد دانست.

» توافقنامه استفاده از خدمات ثبت دامنه

1- از آنجاییکه دامنه های بین المللی تماما با مشخصات مشتری ثبت شده و مالکیت دامنه در اختیار مشتریست لذا مسئولیت نگهداری از دامنه نیز به عهده مشتری میباشد و در صورت سوء استفاده یا انتقال دامنه ،  ( آسیو هاست ) هیچ مسئولیتی را نمی پذیرد.

2- برای تمدید دامنه مشتری موظف است تا قبل از فرارسیدن تاریخ انقضای دامنه نسبت به تمدید دامنه اقدام نماید در غیر اینصورت چنانچه دامنه منقضی شده و توسط شخص دیگری ثبت شود، مسئولیتی به عهده آسیو هاست نمی باشد.

3- مسئولیت انتخاب نام دامنه با مشتریست و پس از ثبت دامنه به هیچ عنوان امکان تغییر نام و یا لغو دامنه موجود نمیباشد.

4- از آنجائي که بلافاصله پس از سفارش مشتری، آسیو هاست اقدام به ثبت دامين مي کند (در صورتی که دامنه ثبت نهایی شود) مبلغ پرداختی جهت ثبت دامين تحت هيچ شرایطی قابل عودت نمي باشد

» مالکیت سرویس ها

1- آسیو هاست، تنها شخصی را به عنوان مالک واقعی سرویس می شناسد که سرویس مورد نظر (اعم از هاست یا دامنه) در ناحیه کاربری آن شخص وجود داشته باشد، مگر اینکه به وجه ملزمی و با ارائه مدارک و شواهد، نمایندگی او در خرید و به ثبت رساندن سرویس محرز و مشخص شده باشد.

2- در صورتی که مشتری برای خرید سرویس نماینده ای بفرستد و این نماینده بنام خود سرویس را ثبت نماید، آسیو هاست مسئولیتی در این زمینه عهده دار نبوده و نماینده که سرویس را با نام خود ثبت کرده است مالک سرویس ها خواهد بود و با توجه به این توضیحات خواهشمندیم دقت لازم در این زمینه مبذول فرمایید.

» استفاده غیر قانونی

کلیه سرویسهای آسیو هاست می بایست در جهت مقاصد قانونی استفاده گردد. انتقال، نگهداری یا انتشار هر گونه اطلاعات یا داده که مخالف هر قانون اجرایی باشد یا مستقیما به تخلف از قانون خاصی کمک کند ممنوع است. این مورد می تواند شامل مواد زیر باشد (البته محدود به مواد زیر نیست)

1- محتويات وب سايت بايد مطابق قوانين جمهوری اسلامي ايران باشد.

2- مشتری مجاز به استفاده از وب سايت خود در زمينه هک و کرک و کليه شاخه ها و زير شاخه های آن نمی باشد.

3- مشتری مجاز به قرار دادن آموزش و برنامه های عبور از فيلتر بر روی وب سايت خود نمی باشد.

4- مشتری مجاز به قرار دادن فایل و برنامه های شامل قوانين کپي رايت بر روی وب سايت خود نمی باشد.

5- کلاه برداری های اینترنتی و هرگونه عاملی که موجب فریب بازدیدکنندگان شود

6- راه اندازی سایت موسیقی و فیلم فاقد مجوز یا دارای حق کپی رایت

توجه : در صورت مسدود شدن وب سايت توسط مسئولين ذيربط (و یا کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه)، هيچ مسئوليتي به عهده آسیو هاست نمي باشد و آسیو هاست وظیفه ای برای عودت هزینه سرویس نخواهد داشت.

» امنیت اطلاعات

1- آسیو هاست موظف است تا حد امکان نسبت به برقراری امنیت سرور ها اقدام و محدودیت های لازمه را ایجاد کند، و کاربر هم باید دقت کند که قالب – اسکریپت – افزونه و تمامی مواردی که بر روی سایت و هاست آپلود و استفاده می کند را آپدیت کرده و از سایت های رسمی و معتبر دانلود و نصب نماید، به دلیل اینکه دانلود این موارد به صورت نال شده یا دریافت از سایت های غیر معتبر خطر وجود باگ امنیتی یا فایل های مخرب را افزایش می دهد و در این شرایط امکان هک شدن سایت و هاست بالا خواهد رفت و آسیو هاست هیچ مسئولیتی در این شرایط بر عهده نخواهد داشت.

2- کاربر موظف است رمز کنترل پنل دامنه، هاست و ناحیه کاربری خود را به دور از دسترس افراد سودجو نگهداری کند و در صورت لو رفتن این اطلاعات یا هک شدن ایمیل، سریعا نسبت به تغییر رمز تمامی کنترل پنل ها اقدام نماید.

3- با وجود حملات (brute force) و روش های متعدد برای پیدا کردن رمز هاست یا اسکریپت، کاربر موظف است برای جلوگیری از چنین حملاتی، از افزونه های کپچا بر روی اسکریپت و همچنین ایجاد رمز های پیچیده و غیر قابل حدس زدن استفاده کند.

4- کليه فايل های موجود در شاخه اصلي هاست (public_html) قابل مشاهده و در دسترس برای عموم مي باشد، به همین دلیل کابر باید از قراردادن فايل های خصوصي، بک آپ هاست و یا فایل فشرده قالب در مسیر هایی که قابل مشاهده یا حدس زدن است جلوگیری کند.

» بک آپ گیری

1- آسیو هاست در دو بازه زمانی از سرویس های اشتراکی میزبانی وب (به استثنای هاست نامحدود , سرور مجازی و اختصاصی ) بر روی سرور اصلی و سروری دیگر بک آپ تهیه می کند و این مورد تنها یک امکان اضافی برای کاربران می باشد که در هر زمان که نیاز بود درخواست ریستور یکی از این بازه ها را بدهند و در زمان های خاص ممکن است بک آپ هفتگی یا ماهانه به دلیل ایجاد سیکل های بک آپ replace شود، که به همین دلیل کاربر موظف است قبل از ایجاد تغییرات در سایت و یا در بازه های زمانی یکماهه از هاست خود بک تهیه کرده ونگهداری نماید تا به این شکل از مشکلات احتمالی تا حد بالایی جلوگیری شود.

2- گزینه بک آپ گیری بر روی تمامی سرویس ها ارائه شده است و کاربر هر زمان ک تمایل داشت می تواند اقدام به بک آپ گیری از هاست خود نماید و ارائه بک آپ از طرف آسیو هاست در شرایط مسدود بودن هاست هم انجام می شود و تنها اگر هاست از روی سرور حذف شده باشد برای ارائه یا ریستور بک آپ هاست حذف شده هزینه اخذ می شود.

3- با توجه به پردازشی که امر بک آپ گیری از برخی هاست ها دریافت می کند و ممکن است برای دقایقی پردازش مصرفی هاست مورد نظر بالا برود، خواهشمندیم تا حد امکان در ساعات پایانی روز یا ساعاتی که پیک کاری در محیط اینترنت کم است برای بک آپ گیری اقدام شود.

4- به طور کلی مسئولیت تهیه نسخه پشتیبان از داده ها، فایلها، بانکهای اطلاعاتی و ایمیلها با خود خریداران بوده و همه خریداران می بایست پشتیبان کلیه داده های مورد نیاز خود را در جایی غیر از تجهیزات و سرورهای آسیو هاست نگهداری نمایند. در صورت بروز هر مشکل و عدم توانایی بازگرداندن اطلاعات از آرشیو بکاپ هیچگونه اعتراضی مسموع نخواهد بود و آسیو هاست در این زمینه هیچگونه مسئولیتی ندارد.

» مسدودی هاست

1- صورت حساب تمامی سرویس ها، یک هفته قبل از تاریخ انقضای سرویس مورد نظر ایجاد و ارسال می شود و همچنین از طریق ایمیل و پیامک به کاربر جهت پرداخت صورت حساب اطلاع رسانی می شود (لازم به ذکر است هیچ تضمینی برای رسیدن 100% ایمیل و پیامک با توجه به مشکلاتی که برای این سرویس ها وجود دارد ارائه نمی شود و کاربر موظف است ایمیل و شماره موبایل خود را در حساب کاربر بروز نگه دارد) و در صورت عدم پرداخت صورت حساب در موعد مقرر، به صورت اتوماتیک سرویس از طرف سیستم مسدود و منقضی خواهد شد و بعد از منقضی شدن هاست تنها تا یکماه اطلاعات هاست نگهداری می شود.

2- در صورتی که شل فایل یا فایل مخربی بر روی هاست و سرور شناسایی شود، سرویس مورد نظر تا زمان بررسی و رفع مشکل از طرف کاربر، به صورت اتوماتیک مسدود خواهد شد.

3- تمامی کاربران باید قوانینی ارسال اسپم را رعایت کنند و ارسال بیش از 30 ایمیل در ساعت بر روی سرور ها از هر هاست ممنوع می باشد و این مورد مشکلات بسیاری را برای کاربران یک سرور بوجود می آورد که یکی از اصلی ترین این موارد بلک لیست شدن ای پی اصلی سرور می باشد و باعث عدم امکان ارسال ایمیل های دیگر مشترکین سرور به سرویس دهنده گانی مانند Yahoo و Gmail خواهد بود. به همین منظور سایت هایی که این مورد را رعایت نکنند به صورت اتوماتیک توسط سرور مسدود می شوند.

توجه :  آسیو هاست تنها تشخیص دهنده تخطی از شرایط مندرج می باشد. آسیو هاست حق قطع سرویس بدون هیچ اخطار قبلی و یا اجتناب از سرویس دهی را برای خود محفوظ می دارد. زمانی که آسیو هاست از تخطی یک کاربر از شرایط مندرج اطلاع پیدا می کند نسبت به بررسی فنی و یا حقوقی موضوع اقدام خواهد کرد در این زمان ممکن است برای جلوگیری از ادامه تخلف سرویس کاربر به صورت موقت قطع گردد. پس از تکمیل بررسی ها آسیو هاست بسته به نوع تخلف مجاز به محدودسازی، تعلیق یا قطع سرویس خاطی خواهد بود همچنین آسیو هاست در صورت لزوم حق پیگرد قانونی متخلف را نیز برای خود محفوظ می دارد. هر گونه عملی که در اینجا به آن اشاره نشده باشد ولی از نظر قوانین جاری کشور ایران خلاف باشد نیز تخلف از شرایط خدمات محسوب می گردد. آسیو هاست هیچگونه وجهی به کاربران متخلف از شرایط خدمات تحت هر عنوان مانند ادعای خسارت یا هزینه مدت باقیمانده سرویس پرداخت نخواهد نمود. همچنین کاربر متخلف مسئول جبران خسارت وارده به آسیو هاست خواهد بود.