رفع مشکل ارور ۵۰۰ Internal Server Error در وردپرس

رفع مشکل ارور ۵۰۰ Internal Server Error در وردپرس

در این سری از مقاله قصد داریم رفع خطای مشکل ۵۰۰ Internal Server Error که یکی از خطا های هست که گاها کاربران وردپرسی با آن مواجه می شوند. اکثر کاربران فکر میکنند که مشکل از سمت هاست یا وب سرور می باشد. در صورتی که اینگونه نیست و ما قصد داریم در این مقاله برای حل مشکل آن برای شما کاربران عزیز بپردازیم.

دلیل اول : فایل Htaccess

Htaccess یک فایل تنظیماتی برای نوع رفتار وب سرور با سایت شماست که واسطه تنظیماتی بین سایت و وب سرور می‌باشد ، بنابراین ممکن است پس از تغییرات و یا پس از آپدیت وردپرس خود مشکلی در این بین ایجاد شود که منجر به خطای Internal Server Error گردد. حال برای اینکه بتوانید این مشکل را از طریق Htaccess بررسی کنید ، باید از طریق File manager پنل هاست خود و یا FTP ، فایل Htaccess را تغییر نام داده و یک بار دیگر سعی کنید به سایت وارد شوید. اگر سایت بدون مشکل باز شد ، پس در تنظیمات Htaccess مشکلی وجود داشته است ، در غیر این صورت به تست سایر دلایل بپردازید.

دلیل دوم : پلاگین یا افزونه های وردپرس

متأسفانه همانطور که پلاگین بسیار کاربردی و مفید هستند ، اما گاهاً باعث ایجاد خطاهای گوناگون نیز می‌گردند. در این بین افزونه‌هایی که تیم پشتیبانی قوی ندارند و یا به صورت نال (کرک) شده استفاده می‌شوند ، بیشترین مشکلات را ایجاد می‌کنند.حال برای تست  دایرکتوری Plugins را از طریق File Manager پنل وب هاست خود تغییر نام دهید و سپس سعی کنید تا وب سایت را باز کنید ، اگر وب سایت باز شد ، بنابراین مشکل از یکی از افزونه‌ها خواهد بود.برای پیدا کردن پلاگین مخرب ، باید تک تک پلاگین را فعال کنید تا متوجه مشکل اصلی و رفع آن شوید.

دلیل سوم : پوسته جدید

تغییر پوسته و یا آپدیت آن ممکن است باعث بروز خطای داخلی سرور شود و تنها راه برای متوجه شدن مشکل پوسته ، تغییر پوسته سایت به یک پوسته دیگر و پس از آن رفع مشکلات پوسته اصلی است.برای این امر اگر قادر به وارد شدن به داشبورد وردپرس هستید ، پوسته را تغییر دهید ، اما اگر داشبورد وردپرس نیز برای شما باز نمی‌شود ، باید پوسته را از طریق دیتابیس تغییر دهید.

دلیل چهارم : حافظه PHP

اگر موارد قبل را تست کردید و هیچ یک کارساز نبود ، ممکن است مشکل ایجاد شده از حافظه PHP وردپرس شما باشد.شما باید برای این مورد ، حافظه PHP خود را افزایش داده تا بتوانید مشکل را رفع نمایید. برای این امر ، شما می‌توانید به آموزش افزایش حافظه PHP وردپرس نیز مراجعه کنید. برای افزایش حافظه  وارد بخش File Manager شوید.سپس به فولدر Public_html شوید. فایل wp-config.php را با ویرایشگر باز کنید. تکه کد زیر را در آن اضافه کنید.

 

نکنه : گاهاً ممکن است بر اثر آپدیت و یا حمله هکرها به وب سایت شما ، برخی از فایل‌های اصلی وردپرس که در دایرکتوری wp-admin و wp-includes وجود دارد ، تخریب شوند. برای رفع این مشکل باید این دو دایرکتوری را حذف و سپس آنها را جایگزین نمایید.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − یازده =